Loading…

5-fishi i vlerës origjinale, Fordi i vitit 1983 shitet në ankand me shifrën e çmendur

  • 22/11/2020 | 08:24

5-fishi i vlerës origjinale, Fordi i vitit 1983 shitet në ankand me shifrën e çmendur

Shifër e çmendur, por një Ford Escort është shitur gati sa 5-fishi i vlerës origjinale.


Modeli i rradhë RS1600i kushtonte 6,700 paund në 1983, ndërsa tani është shitur për 30 mijë paund.

Sipas “The Sun”, kjo makinë i përkiste të njëjtit person nga viti 1994 deri në vitin 2011 dhe më pas u shit.

Motori i makinës kishte vetëm 400 kilometra, por, vetura i ishte nënshtruar një rinovimi dhe po ashtu u rindërtua edhe motori.

Një zëdhënës i “Anglia Car Auctions” tha: Është një makinë e shkëlqyeshme që është restauruar thjesht për dashurinë e saj.

Makina u shit në ankandin e “King’s Lynn”, për vlerën 31.320 paund.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë