Loading…

5 gjëra të çuditshme që bënte Michael Jackson

  • 04/03/2017 | 15:48

5 gjëra të çuditshme që bënte Michael Jackson

Michael Jacskon mbetet njëri ndër personazhet më të përfolura, të të gjitha kohërave.


Muzika, imazhi, stili unik që kishte përbëjnë një person të çudtishëm, dhe vështirë për ta deshifruar.

Çdo gjë që bënte duke filluar që nga dorezat e deri te këpucët me dollak, çdo detaj shikohej me kujdes për të bërë që çdo vidioklip, koncert, e këngë. Madje edhe vdekja e tij në 2009-ën është e pabesueshme për dike, sepse jo rrallëherë besohet se është gjallë.

Gazetametro.net sjellë për ju disa gjëra interesante të këtij personazhi kaq të vlerësuar e të dashur nga të gjithë.

Xhaketa prej lëkure me ngjyrë të kuqe
Ajo u shit për 1.8 milionë dollarë në vitin 2011. Në të ishin të vendosura rreth 11 mijë llamba të vogla të cilat ndriçoheshin sipas ritmit të këngës.

VARIOUS, VARIOUS - JUNE 25:  Michael Jackson performs in concert circa 1986.  (Photo by Kevin Mazur/WireImage)

Kapelja prej shajaku
Fillimisht këtë kapele Michael donte ta vendoste në grup me Jackson 5, por produksioni ia ndaloi.

Dorezat prej diamanti të rremë
Ato ishin të mbuluara me 1200 kristale të thurura me dorë. U shitën në një ankand në vitin 2009 për 420.000$. Për to ai thoshte: “të gjithë veshin dy doreza, unë vë vetëm një në mënyrë që të tërheqë sa më shumë vëmendjen e publikut.

michael-jackson

Këpucët me dollak
Përmasa e këpucëve të Michael ka mbetur ende misterioze. Këpucët e tij ishin pothuajse gjithmonë të shndritshme në koncertet që zhvillonte dhe kjo për t’u parë nga publiku kur ai duhet të performonte me kurriz. Një palë këpucë të tilla janë shitur për 66.000 $./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë