Loading…

5 hapa që ju ndihmojnë të forconi lidhjen tuaj (Foto)

  • 30/04/2017 | 13:56

5 hapa që ju ndihmojnë të forconi lidhjen tuaj (Foto)

Të gjitha problemet që keni në lidhjen tuaj të dashurisë nuk mund të zgjidhen duke lexuar një libër, duke ndjekur një workshop, apo t’i nënshtroheni terapisë së çifteve.


Çdo person ka kualitete të mira dhe të këqija. Prandaj, provoni t’i pranoni gjërat që nuk ju pëlqejnë te partneri juaj.

Admirimi dhe vlerësimi i përbashkët nxitë ndjenja të mira. E gjithë lumturia, apo mos lumturia juaj varet në atë se sa ju si partnerë e doni njëri tjetrin.

Nëse keni pasur probleme në të kaluarën atëherë provoni që t’i zgjidhni dhe mos u ktheni në të kaluarën, mos i vështirësoni gjërat.

Më poshtë i keni disa mënyra se si forcohet lidhja juaj:

1. Organizimi i aktiviteteve të përbashkëta.


2. Vlerësimi dhe admirimi ndaj njëri – tjetrit.
3. Ngushëllimi.


4. Qëndroni natën më shumë me njëri – tjetrin.
5. Flisni hapur për problemet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë