Loading…
5 mënyra që përdorin femrat për të manipuluar meshkujt
  • 10/06/2018 | 08:42

5 mënyra që përdorin femrat për të manipuluar meshkujt

Pesë mënyrat më të shpeshta me të cilat femrat manipulojnë meshkujt:


1. “Gjithçka varet nga ti”
Mënyra më e mirë për kontrollimin e çdo situate është pengimi (ngatërrimi) dhe femrat e bëjnë pikërisht këtë – kur e largojnë partnerin nga problemi i vërtetë duke bërë që ai të ndihet si “shef”.

2. Krahasimi me të tjerët
Kur duan t’i thonë partnerit të vet diçka, femrat zakonisht krahasohen me çiftet e tjera dhe me këtë sugjerojnë se çfarë presin nga partneri i tyre.

3. Vajza në hall
Edhe pse ajo është femër e pavarur moderne, shumë shpejt di të shndërrohet në “vajzën në hall”.

4. Lotët
Lotët femërorë kanë ndikim të madh tek meshkujt dhe kjo është diçka që thjesht gjithmonë “ndez”.

5. Kërcënimet pa fjalë
Femrat shumë mirë dinë t’i “kërcënojnë” meshkujt pa përdorimin e fjalëve konkrete. Për shembull, nëse ajo dëshiron të martohet, ndërsa partneri ende nuk i ka propozuar, femra do t’i thotë në mënyrë subtile që ka alternativa “në pritje”, kështu që është më mirë të shpejtojë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë