Loading…

5 shenja që tregojnë se partneri ju do shumë dhe dëshiron që të jeni bashkë gjithë jetën

  • 12/02/2019 | 09:16

5 shenja që tregojnë se partneri ju do shumë dhe dëshiron që të jeni bashkë gjithë jetën

Dashuria është gjëja më e çmueshme në jetën e çdo njeriu dhe ajo kur është e vertetë duhet të tregohet e mbushet me dashuri çdo ditë dhe jo vetëm në data të caktuara në përvjetore apo tani në prag të festës së Shën Valentinit, transmeton Gazeta Metro.


Janë disa shenja që tregojnë qartë se partneri të vë në vend të parë dhe të jep prioritet mbi gjithqka duke treguar në këtë mënyrë edhe dashurinë që ka për ju.

Këto janë 5 shenjat që tregojnë se i dashuri juaj ju do  shumë dhe dëshiron ta kalojë gjithë jetën me ju :

1.Ai të vendos gjithmonë në vend të parë – Eksperti i takimeve romantike, James Preece thotë: ‘Nëse ai zgjedh të të shohë më shumë, sesa të kalojë kohë me miqtë e tij, ti mund ta kuptosh se gjërat po shkojnë mirë. Nëse ai është i gatshëm të rregullojë orarin e tij për ta përshtatur kohën me ty, atëherë kjo është akoma më mirë. Ai do të jetë me ty dhe ndihet më rehat kur jeni bashkë’.

2.Ai të mirëkupton – Kur partneri yt dëshiron të jetë me ty, ai bën një përpjekje për të të kuptuar. Nuk është se ai person të kupton si me magji, edhe pa i thënë gjë. Absolutisht jo. Thjesht, edhe nëse gjërat midis jush komplikohen, ai di të të kuptojë kur ti e ke të vështirë të menaxhosh disa aktivitete njëkohësisht dhe mund të ndodhë të mos jesh me të për një kohë të gjatë.

 3.Të jesh me atë është e lehtë – Marrëdhënia juaj është e mbushur me të qeshura, dashuri dhe argëtim. Nuk ka asnjë dramë apo lojëra. Partneri yt komunikon me ty dhe të bën të ndihesh jashtëzakonisht mirë. Kjo gjë nuk do të thotë se ju nuk grindeni, apo nuk keni debate. Thjesht e keni kuptuar se për ta çuar marrëdhënien përpara, duhet që disa gjëra t’i tejkaloni.

4.Ti i beson atij plotësisht – Normalisht të gjithë do të donin të kishin përkrah dikë që do i tregonte gjithçka me sinqeritet dhe nuk do t’i gënjente për asgjë. Kjo gjë ndodh edhe me dikë që të do pafund. Nëse ti i beson partnerit tënd, pasi ai ta ka provuar se përherë të ka thënë të vërtetën, atëherë kjo është një shenjë që lidhja juaj do të zgjasë gjatë. Besimi është, sigurisht, i ndërsjelltë. Ju i besoni të dy njëri-tjetrit për të qenë të sjellshëm, mbështetës dhe të dashur me njëri-tjetrin.

 5.Ai të bën të ndihesh rehat – Partneri yt të bën të ndjesh një ndjenjë rehatie që kurrë nuk e keni njohur më parë. Ti ndihesh e relaksuar dhe në humor pozitiv me të kudo që ku jeni të dy. Edhe kur ke një ditë të tmerrshme, partneri yt mund të të bëjë të ndihesh sikur je në krye të botës. Ai është personi i vetëm që ti do ta shohësh pas një dite të vështirë dhe kur e sheh, ndihesh sikur po sheh gjithë botën me sytë e tu./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë