Loading…

5 të mirat e Shegës

  • 04/12/2016 | 10:53

5 të mirat e Shegës

Shega nuk është vetëm frut me shije fantastike, por gjithashtu është shumë e shëndetshme për t’u ngrënë. Ajo ndihmon në shërimin e disa sëmundjeve si dhe në rregullimin e shëndetit. Këto janë disa të mira të saj:

1. Pasurojnë organizmin me vitamina (vetëm një gotë me fara të shegës përmban 30% të vitaminës C që ju duhet gjatë ditës)
645753b61

2. Zvogëlon tensionin e lartë të gjakut (përdorimi i vazhdueshëm për 2 javë i lëngut të shegës ndihmon në zvoglëlimin e dukshëm të tensionit të lartë të gjakut)
ht1rmgqfgjxxxagofbx5
3. Zvogëlon gjasat e sulmit në zemër (zvogëlon kolesterolin dhe rregullon qarkullimin e gjakut)
pomegranate-03

4. Përmirëson memorien (shega është fruti kryesor kundër sëmundjeve të harresës)
pomegranateweb

5. Cilësohet si insulinë natyral (shega është njëra ndër ushqimet që është e ëmbël dhe e mirë për njerëzit që vuajnë nga diabeti)

Pomegranate on a white background

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë