Loading…

5 ushqime tradicionale meksikane

  • 30/11/2020 | 22:15

5 ushqime tradicionale meksikane

Kuzhina meksikane është mjaftë e pasur dhe shumë nga recetat e tyre tradicionale datojnë që nga kohrat e Majave dhe Aztekëve. Transmeton Gazeta Metro


Këtu kemi sjellë 5 ushqimet tradicionale më të njohura për meksikanët. Nga tacos te tamales, është e vështirë të mos e duash kuzhinë autentike meksikane.

1. Chilaquiles

Chilaquiles në pjatë
Kjo pjatë popullore tradicionale e mëngjesit përmban tortila të skuqura lehtë misri, të prera në copa dhe të mbushura me salcë jeshile ose të kuqe pak më pikante. Vezët e fërguara ose të skuqura dhe mishi i pulës zakonisht shtohen sipër, gjithashtu djathi dhe kremi. Chilaquiles shpesh shërbehen me një dozë të shëndetshme frijoles, fasule të freskëta.

2. Tostadas

Tostadat me pykë gaforre
Çfarë duhet të bëni me tortillat? Sigurisht që do të thotë të pjekur, tostadat janë një pjatë e thjeshtë, por shumë e shijshme që përfshin tortila misri të skuqura në vaj derisa të bëhen krokante dhe të artaNë meny-në popullore përfshijnë frijoles fasule të refried, djathë, mish të gatuar, ushqim deti.

3. Elote

Misër në kallinj me copa
Sapo të hyni në Meksikë do të shihni dikë që shet elote, ky produkt misri nga meksikanët perdorët aq shumë aq që mund t’i gjesh pothuajse çdo cep të rrugëve të qytetit. Misri tradicionalisht zihet dhe shërbehet në një shkop ose në filxhanë. Kripa, piper të djegës, gjalpë, djathë, majonezë dhe salcë kosi shtohen më pas me bollëk.

4. Enchiladas

Enchilada në pjatë
Enchiladas datojnë që nga kohët e Majave, kur njerëzit në Luginën e Meksikës do të hanin tortilla misri të mbështjella rreth peshqve të vegjël. Këto ditë përdoren të dy tortillat e misrit dhe miellit dhe janë të mbushura me mish, djathë, ushqim deti, fasule, perime ose të gjitha së bashku. Tortiljet e mbushura mbulohen më pas në një salcë djegës, duke bërë një mëngjes perfekt meksikan.

5. Guacamole

Guacamole në tas me fajitas
Guacamole është padyshim një nga pjatat më të njohura të Meksikës, por pak njerëz e dinë që kjo salcë tradicionale daton që nga koha e Aztekëve. Bërë nga avokado të shtypura, qepë, domate, lëng limoni dhe speca djegës, nganjëherë një karafil ose dy hudhra, guacamole shpesh hahet me patate të skuqura tortilla ose përdoret si pjatë e dytë. Transmeton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë