Loading…

5 ushqime tradicionale Spanjolle

  • 22/11/2020 | 09:36

5 ushqime tradicionale Spanjolle

Nga tapat e shijshme deri tek prodhimet e shkëlqyera të detit dhe pjekjet tradicionale, ushqimi në Spanjë ka të bëjë me shfrytëzimin më të mirë të prodhimeve më të mira lokale, transmeton Gazeta Metro


1.Gazpacho (Supë domate në enë me toppings)

Domatet më të kuqe më të pjekura, vaj ulliri, hudhër, bukë, speca dhe kastravec janë të përziera derisa të fitohet një një cilësi e mirë e perzierjës, pastaj të ftohen dhe të derdhen në tas ose gota. Kaq e shijshme, aq edhe freskuese. Në Andalucia në Spanjën jugore, njerëzit e perdorin atë çdo ditë gjatë verës dhe gjithmonë ka një të tillë në banak në tapas-bare. Provoni gjithashtu salmorejo nga Kordoba, një version më i trashë që shpesh shërbehet me copa proshutë Ibérico në majë.

2. “Paella”(Paella me ushqim deti dhe lugë në tas)
Në rajonin e Valencias, ata pretendojnë se mund të hani një pjatë tjetër me oriz çdo ditë të vitit, por le të qëndrojmë me versionin më tradicional për momentin. Përbërësit për paella Valenciana përfshijnë mish pule ose lepuri, shafran, fasule dhe pakëz gjalpë. Por elementi më i rëndësishëm është orizi, idealisht llojet bomba ose Calasparra të rritura në bregun lindor të Spanjës, të cilat janë veçanërisht të mira për shijen e të gjitha aromave dhe shijeve te të gjithë përberësve.

3. Tortilla Española (Tortilla spanjolle me tapas)
Vezë, patate, qepë … kaq – dhe disa puristë madje konsiderojnë se shtimi i qepës është një krim gastronomik i rendit më të lartë. Omeleta spanjolle është shumë më tepër sesa shumica e omletave në  pjesë të ndryshme të botës. Patatet dhe qepët skuqen ngadalë në vaj ulliri, pastaj përzihen me vezët e rrahura që aromat të përzihen para gatimit. Shtoni orizo, proshutë, spinaq, kunguj ose çfarëdo që duhet të shtoni për të bërë një vakt të shijshëm.

4. “Gambas al ajillo”( Karkaleca deti në tas)
Ju hyni në një lokal tapas, sherbyesi po i dhuron një konsumatori një pjatë nga balta e përgatitur për mrekulli me karkaleca deti, aroma e hidhur ju godet në shqisën e nuhatjes dhe ju duhet thjesht të pergatisni apo porosisni disa. Për ta rikrijuar atë në shtëpi, thjesht skuqni pak hudhër të prerë dhe spec djegës të gjelbër në vaj ulliri, hidhni karkaleca për disa minuta dhe shtoni pak majdanoz. Nuk mund të jetë më e thjeshtë e as nuk mund të jetë më e shijshme.

5. “Patatas bravas” (Trimat Patatas me orizo ​​në pjatë me pirun)
Ndoshta pasi pergatditet në tapas, bravat patatas ndryshojnë mjaft në të gjithë vendin, por të gjitha versionet përfshijnë copa patate të skuqura. Në Madrid, salca e bravas bëhet me pimenton të ëmbël dhe djegës, në të cilën perdorët speci spanjoll, vaj ulliri, miell dhe lëng – por kurrë domate. Disa njerëz shtojnë hudhër, disa një farë fino sherry, ndërsa të tjerët insistojnë me egoizëm për të mbajtur përbërësit e tyre të fshehtë për veten e tyre./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë