Loading…

50 banesa të reja për familjet me gjendje të rëndë sociale

  • 01/11/2016 | 17:42

50 banesa të reja për familjet me gjendje të rëndë sociale

 

Edhe 50 familje të cilat jetojnë në kushte jo të mira ekonomike do të kenë mundësi që të vendosen në banesat që do të ndahen nga Komuna e Prishtinës.

Përfituesit do të jenë familjet me gjendje të rëndë sociale ekonomike dhe të cilat nuk e kanë të zgjidhur çështjen e banimit.

Kjo bëhet e ditur përmes një komunikate për media që ka dërguar Komuna e Prishtinës, ku mes tjerash ka shpallur edhe konkursin për aplikim për këto banesa.

“Komuna e Prishtinës si investitor, ka në dispozicion për këtë program të veçantë të banimit objektin banesor të ndërtuar në Hajvali, me 50 banesa”, thuhet në këtë komunikatë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë