Loading…

‘6-2 orari i reduktimeve në mes të Gushtit, mund ta marrim me mend si do të jetë dimri’

  • 15/08/2022 | 09:32

‘6-2 orari i reduktimeve në mes të Gushtit, mund ta marrim me mend si do të jetë dimri’

Vlora Çitaku, nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se beteja e vërtetë tash është energjia e jo “luftërat imagjinare në kokën e kryeministrit”.


Ajo i është referuar njoftimi të KEDS-it, ku nga sot do të ketë reduktime të energjisë elektrike.

“6-2 orari i reduktimeve në mes të Gushtit, kur niveli i konsumit është i ultë. Mund ta marrim me mend se si do të jetë dimri në Kosovë këtë vit”, ka shkruar ajo në Facebook, të hënën.

Sipas saj, dikush duhet të jap përgjegjësi për këtë situatë.

“Dikush duhet me dhanë përgjegjësi për sabotimet e njëpasnjëshme të secilit projekt i cili do të rriste pavarësinë energjetike të Kosovës”.

Çitaku ka shtuar se sigurimi i energjisë është çështje e sigurisë kombëtare.

“Këto janë betejat e vërteta, e jo luftërat imagjinare në kokën e Kryeministrit”, ka thënë Çitaku.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë