Loading…

6 arsye se pse duhet të pini më shumë kafe

  • 22/11/2016 | 19:19

6 arsye se pse duhet të pini më shumë kafe

Përveç shijës së mrekullueshme që kafja e posedon, nuk është kjo arsyeja kryesore se pse duhet të pini më shumë kafe! Jo vetëm që ndikon në përmirësimin e koncentrimit ajo poashtu ka influencë edhe në shumë aktivitete të përditshme të cilat i bëjmë e sidomos ato shëndetësore./gazetametro.net

1. Ndihmon në shëndetin e trurit
coffee

2. Aroma e kafesë ndihmon organizmin në luftimin e stresit
coffee-love

3. Redukton depresionin
ere

4. Kafeja është rregulluesi kryesorë i tensionit të gjakut

Coffee on wood background

Coffee on wood background

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë