Loading…

6 fakte interesante nga jeta e Beckham’it

  • 07/04/2017 | 14:47

6 fakte interesante nga jeta e Beckham’it

David Beckham ikona e futbollit botëror,përveç sportit njihet edhe si ndër fytyrat publike që është shumë bamirës.


David Robert Joseph Beckham ka lindur në Londër me 2 maj të vitit 1975, dhe si fëmijë ka qenë shumë i pasionuar pas futbollit, deri sa vetë u bë idhulli i shumë njerëzve nëpër botë.

Në moshën 16 vjeçare ai u fut në ‘lojën’ e futbollit dhe që nga ajo kohë mbeti emrin më i njohur sa herë që përmendet ky sport. Është i martuar me Victoria Beckham dhe kanë tre fëmijë.

victoria-david-beckham-family-lFamilja Beckham

Për t’ju njohur më mirë me jetën e tij, Gazeta Metro ju sjellë disa gjëra rreth tij që nuk i keni ditur.

1.Ka mbi 21 tatuazhe në trupin e tij. Këtu përfshihen emrat e fëmijëve, gruas dhe shumë simbole tjera, të lidhura me jetën e tij.

david-beckham

 

2.Kur ai bënte stërvitje me ekpin e futbollit “Paris Saint-Germain” 150 reporter e ndiqnin atë.

3.Në vitin 2003 dhe 2004 ka qenë personi më i kërkuar në Google.

david_beckham-759

4.Është ambasador i UNICEF-it qysh nga viti 2005

UNICEF Goodwill Ambassador David Beckham meets Sebenelle, 14, in Makhewu, Swaziland, on June 7, 2016, who receives the 7 Fund support in management of malnutrition in HIV positive children. Beckham travelled to Swaziland to see how 7: The David Beckham UNICEF Fund is helping UNICEF to provide life-saving treatment, care and support to HIV-positive children. During his visit Beckham learnt how the worst drought in decades – now taking hold on vast swathes of Eastern and Southern Africa – is threatening to wreak havoc on the lives of children and families already made vulnerable by HIV. Makhewu, Swaziland, June 7, 2016. © UNICEF/Swaziland/Modola16

5.Beckham njihet si personi publik më besnik.

Mandatory Credit: Photo by BFAnyc.com/REX Shutterstock (3736815eg) Victoria Beckham, David Beckham Costume Institute Gala Benefit celebrating Charles James: Beyond Fashion - Inside Arrivals, Metropolitan Museum of Art, New York, America - 05 May 2014

6.Në Tokoi është statuja e bronztë e Beckham-it,/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë