Loading…

6 fakte pak të njohura për Shah Rukh Khan

  • 17/03/2017 | 15:20

6 fakte pak të njohura për Shah Rukh Khan

Shah Rukh Khan, aktori më i sukseshëm i Bollywood-it, është bërë i njohur me filmat e tij qysh në fëmijëri me serialin “Fauji”.


Khan është një personazh shumë i pëlqyer nga të gjithë .Ka lindur  me 2 nëntor të vitit 1965 në New Delhi, Indi, dhe është i përket religjionit islam, ku edhe njihet si mbrojtës i të drejtave të muslimanëve në mbarë botën, i cili po ashtu edhe në filmin “My name is Khan” e përcjellë një mesazh duke ua bërë të ditur botës se muslimanët nuk janë terroristë.

my-name-is-khan-movie-freeKhan, filmi “My name is Khan”

Gazetametro.net për t’ju njohur më mirë me jetën e këtij aktori ka zgjedhur 7 fakte interesante nga e tij:

1. Në shtatë filma ka luajtur role me emër të njejtë, Rahul, ndërsa në 16 filma Khan në fund të filmit vdes.

deepika-and-shahrukh-action-still-comedy-movie-chennai-expressRahul, filmi “Chennai Express”

2. Është nominuar në 266 çmime prestigjioze të Bollywood-it dhe ka fituar 207 nga to.

3. Ka blerë një shtëpi shumë të vogël me vetëm një dhomë në Mannat,ku shkon atje vetëm për t’u lutur.

4. Frika e tij më e madhe është kalërimi i kalit, dhe kurrë nuk ka hëngër akullore, përveç kur i duhet ta bëj në filma.

czvto6ow0aeyqar

5. Të gjitha tabelat e makinave të tij kanë pasur numrin 555, pasi që ai beson se ky numër i sjell atij fat, dhe kurrë nuk e ka ndërruar dhe shumë herë ka deklaruar se numrat duhet zgjdhur me kujdes.

6. Shah Rukh Khan mendon se me një palë xhinse e paraqet veten shumë më mirë në rolet e tij, dhe për këtë ka mbi 1500 xhinse në gaderobën e tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë