Loading…

6 fakte rreth Lana Del Rey që nuk i dini

  • 04/03/2017 | 15:41

6 fakte rreth Lana Del Rey që nuk i dini

Sot është një artiste shumë e kërkuar.


Njihet për stilin e saj të veçantë në këndim dhe paraqitje dhe asnjëherë nuk mbet pa u komentuar.

Jeta e saj ka qenë mjaft interesante deri më tani dhe Gazeta Metro ua sjell 6 fakte nga jeta e saj të cila ndoshta nuk i dini.


1.Emri i saj i vërtetë është Elizabeth Woolridge Grant.

2.Ajo jetoj dhe u lind në New York deri në moshën 15 vjeçare për tu shpërngulur në Connecticut pë 3 vite rreth për arsye varrësie që kishte ndaj alkoolit.

tumblr_n3804vl7491s6f5awo1_500-gif

3.Albumi i saj i parë nuk ka shkuar mirë të ciline titulloj sipas emrit artistik të saj atëherë “Lizzy Grant” dhe është një ndër dështimet më të mëdha në karrierën e saj muzikore.

20120917-lana-del-rey-x600-1347919913-jpg

4.”Video Games”, këngë nga ajo kishte 20 milion klikime në YouTube për vetëm 5 muaj.

5.Ajo inluencë në muzikën e saj ka Elvis Presley, Antony and the Johnsons, Frank Sinatra, dhe Eminem.

lana_del_rey_releases_music_video_for_new_track_burning_desire9-jpg

6.Në dorën e saj ka tatuazh që shkruan “Mos beso askë”.

tumblr_n5h0nfulm51si5b5no1_400-gif

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë