Loading…

6 fakte rreth piklave të kuqe

  • 04/04/2017 | 20:19

6 fakte rreth piklave të kuqe

Bukuria që vjen nga natyra është më e rëndësishmja. Piklat në fytyrë janë shumë tërheqëse dhe të bukura si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt. Këto janë disa fakte rreth tyre që nuk i keni ditur më herët:


1. Ekzistojnë dy lloje të piklave (një palë janë më të errëta gjatë verës, kurse të tjerat bëhen me ngjyrë më të qelët gjatë stinës së dimrit).
2. Piklat janë gjenetike, pra të trashëguara
3. Askush nuk lind me pikla, ato krijohen në bazë të pigmenteve të lëkurës
4. Ndikim kryesorë tek piklat ka dielli
5. Jo të gjithë flokë kuqët i kanë piklat
6. Në kohën e mesjetës njerëzit besonin se ata që kishin pikla ishin të mallkuar nga shtrigat./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë