Loading…

6 kg më pak në 11 ditë vetëm me dietën me kos

  • 23/03/2017 | 23:48

6 kg më pak në 11 ditë vetëm me dietën me kos

Jeni duke kërkuar një mënyrë të shëndetshme për të humbur peshë? Kjo dietë me kos do t’ju ndihmojë të humbni deri në  6 kilogram në vetëm 11 ditë. Duhet që më pas të bëni disa ditë pushim dhe ta filloni përsëri atë nëse dëshironi të humbni edhe më tepër kilogramë. Kosi përmban yndyrna, karbohidrate dhe proteina të shëndetshme që do t’ju ndihmojnë të humbni peshë duke u ushqyer shëndetshëm. Gjithaçka që duhet të hani në këtë dietë përfshin kosin, frutat, mishin e zier, si dhe perime.

 Menu ditore
Gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të hani rreth 500 gr çdo ditë. Sa më shumë të hani aq më shumë kalori digjni.

Mëngjesi:
Kos dhe mjedra
1 filxhan çaj të gjelbër ose lëng portokalli

Dreka:
Çaj të ngrohtë bimor
Supë e ftohtë me kos dhe kastravec
85 gr mish i zier
Sallatë me kastravec, domate dhe erëza
1 gotë limonadë pa sheqer

Pasditja:
Domate me kos

Darka:
1 filxhan çaj bimor i ngrohtë
Bizele me kos
1 gotë limonadë pa sheqer
Është shumë e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje aktiviteteve fizike. Të paktën bëni një shëtitje për rreth 30 minuta në ditë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë