Loading…
6 krikëlla birrë në javë ju mban larg mjekut
  • 21/06/2018 | 23:44

6 krikëlla birrë në javë ju mban larg mjekut

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë.


Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe mendjen e mprehtë. Por kjo nuk do të thotë se mund ta ekzagjeroni. E rëndësishme është të mbani mend se rekomandohen 14 njësi në javë, pra 6 krikëll të vogla. Më shumë se kaq konsiderohet e tepruar dhe rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, mëlçisë etj.

Kështu që shijoni gjashtë krikëll!! Në fotogaleri keni përfitimet nga konsumi i birrës.

Forcon kockat

Fuqizon trurin

Mban larg sëmundjet

Mbron veshkat

Ndihmon frymëmarrjen

Parandalon diabetin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë