Loading…

6 truke për një picë më të mirë

  • 13/01/2022 | 20:21

6 truke për një picë më të mirë

Dëshironi të bëni picë të përsosur në shtëpi si një profesionist?


Ne ju zbulojmë sekretet dhe truket e mjeshtërve më të mirë të picave, me të cilat ky ushqim më e preferuar në mbarë botën do të kënaqë familjen dhe miqtë tuaj, transmeton Telegrafi.

1. Zgjedhja e majasë është e rëndësishme. Përdorni majanë më të freskët të mundshme që mund të gjeni dhe, përzieni në një filxhan me ujë të ngrohtë.

2. Përbërësit e picës. Kini kujdes të mos i vendosni shumë mbushje picës pasi korja do të marrë më shumë kohë për t’u pjekur.

3. Përdorni lloje të ndryshme mielli. Nëse dëshironi të përgatisni një picë nga mielli me drithëra të plota, shtoni pak miell të bardhë të zakonshëm. Korja e picës e përgatitur nga mielli me drithëra të plota mund të jetë e fortë, kështu që mielli zakonisht i jep një strukturë më të mirë.

4. Salcë domatesh e bërë në shtëpi në vend të makaronave.

5. Uji i filtruar është i rëndësishëm për koren. Mjeshtrit e picave pajtohen se uji i filtruar krijon një kore më të mirë sesa i uji i pafiltruar.

6. Mos e teproni me salcën. Nuk ka asgjë më të keqe se një kore e butë që mund të bëhet me një sasi të tepërt salce.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë