Loading…

6 vjeçares i kanë mbetur vetëm disa ditë jetë: Policia ia plotëson dëshirën më të madhe

  • 10/02/2019 | 13:03

6 vjeçares i kanë mbetur vetëm disa ditë jetë: Policia ia plotëson dëshirën më të madhe

Abigal Arias është një vajzë e vogël, por me ëndërr të madhe – të bëhet një police, transmeton Gazeta Metro.


Fatkeqësisht, 6 vjeçarja është e sëmurë me tumorin Wilms, formë e kancerit në veshka.

Mjekët i kanë thënë se ka vetëm disa ditë për të jetuar, dhe për këtë arsye familja i kanë plotësuar asaj dëshirën më të madhe që kishte në jetë.

Bashkë me shefin e policisë, Raymond Garivey, ata i kanë dizajnuar Abigal’it një uniformë policie, me të cilën ajo u betua si police, përcjell Gazeta Metro.

“Ajo dëshiron të luftojë me ‘djemtë e kqinj’, unë dëshiroja që t’ia realizoja ëndrrën”, ka thënë Garivey.

Sidoqoftë, prindërit e vajzës kanë bërë të ditur se kemoterapia nuk po funksionon, dhe pavarësisht të gjithave ata po luten për një mrekulli./gazetametro.net

Photos from today’s blessed event of the swearing in ceremony of Honorary Freeport Police Officer Abigail Rose Arias….

Posted by Freeport Police Department on Thursday, 7 February 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë