Loading…

6 vjeçari plagoset rëndë në kokë: Dërgohet në spital me helikopter

  • 08/04/2021 | 18:42

6 vjeçari plagoset rëndë në kokë: Dërgohet në spital me helikopter

Një fëmijë 6 vjeçar teksa luante me biçikletë, është rrëzuar  duke marrë plagë të rënda në kokë.


Policia lokale konfirmoi për “Panorama” se fëmija po luante pranë banesës kur është rrëzuar.

Pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin lokal, 6 vjeçari është transportuar me helikopter drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

“Në spitalin e Bulqizës është dërguar nga familjarët për ndihmë mjekësore një fëmijë i mitur, i cili duke luajtur me biçikletë pranë banesës së tij është rrëzuar duke pësuar lëndime. I mituri pas ndihmës së parë në spitalin e Bulqizës po transportohet drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar. Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes”– sqaron policia.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë