Loading…

610 pacientë me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale, 25 në gjendje të rëndë

  • 12/08/2020 | 16:23

610 pacientë me COVID-19 po trajtohen nëpër spitale, 25 në gjendje të rëndë

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 610 pacientë po marrin shërbimet shëndetësore në klinikat për COVID-19.


449 janë të konfirmuar pozitiv me Covid-19 dhe janë të hosptializuar në klinika.

Ndërkohë, 393 pacientë janë me oksigjenoterapi, 14 në respiratorë dhe 25 me CPAP.

Më të fundit
...
  • 28/09/2020 | 17:13
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë