Loading…
62 deputetë do të mbështesin rezolutën për dialog me Serbinë
  • 15/12/2018 | 17:00

62 deputetë do të mbështesin rezolutën për dialog me Serbinë

Rezoluta për dialog me Serbinë do të mbështetet nga 62 deputetë të Kuvendit.


Bilall Sherifi ka konfirmuar për gazetën Metro që shumica e deputetëve të tjerë janë në Kuvend, dhe se pret që rezoluta të miratohet në Kuvend sot, në seancën që është shtyer për në ora 16:30. Këtë Rezolutë e sipas Sherifit e mbështesin 62 deputetë.

Këtë rezolutë do ta mbështesin PSD, PDK, NISMA, AAK, dhe pakicat joserbe.

Ndryshe, seanca e jashtëzakonshme për rezolutën për dialogun e shyer për në orën 16:30 ende pritet të fillojë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë