Loading…

63 persona vdiqën në aksidente këtë vit

  • 08/08/2022 | 13:42

63 persona vdiqën në aksidente këtë vit

Gjatë periudhës janar-korrik, në Kosovë kanë ndodhur 11 mijë e 551 aksidente gjithsej. Në një përgjigje me shkrim për Gazetën Express, Policia e Kosovës ka thënë se si pasojë e këtyre aksidenteve 63 persona kanë vdekur.


Për dallim prej 2022-tës, në periudhën e njëjtë në vitin paraprak janë shënuar më pak aksidente trafiku, por më i madh ka qenë numri i të vdekurve.

11 mijë e 418 aksidente kanë ndodhur gjatë 7 muajve të parë të vitit 2021, derisa 65 persona kanë vdekur.

E për parandalimin e aksidenteve, Policia e Kosovës, ka shqiptuar gjoba.

Sipas Policisë gjatë periudhës kohore janar-korrik në vitin 2022 janë shqiptuar 379 mijë e 884 gjoba.

“Përveç aktiviteteve policore në këtë aspekt, Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes më të shtuar, të respektojnë rregullat dhe shenjat e trafikut rrugor si dhe t’iu përshtaten kushteve të rrugës dhe atyre atmosferike, për të pasur një siguri më të madhe në trafik”, thuhet në përgjigjen e PK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë