Loading…

69 pacientë po trajtohen në spitalet e Kosovës nga virusi korona

  • 30/10/2021 | 11:29

69 pacientë po trajtohen në spitalet e Kosovës nga virusi korona

69 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në kuadër të klinikave Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

Prej tyre 32 me oksigjeno-terapi dhe 4 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme;

Klinika Infektive, 11 pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë, post-covid;

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë;

Spitali i Gjakovës, 11 pacientë;

Spitali i Pejës, 5 pacientë;

Spitali i Gjilanit, 1 pacient post-covid;

Spitali i Mitrovicës, 10 pacientë;

Spitali i Ferizajt, 3 pacientë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë