Loading…

6,925 raste aktive me koronavirus në Kosovë

  • 13/08/2022 | 07:56

6,925 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 6,925.


MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 1,155 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,182 persona.

Po ashtu bëhet e ditur se nga fillimi i pandemisë janë administruar 1,834,907 doza të vaksinës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë