Loading…

7 fakte interesante rreth Angelina Jolie (Foto)

  • Nga

  • 14/02/2017 | 19:12

7 fakte interesante rreth Angelina Jolie (Foto)

Angelina Jolie është shumë më shumë se një fytyrë e bukur. Ajo është një aktore çmim-fituese, një nënë, një humanitare dhe kjo është vetëm njëra anë e saj, ndërsa tjetra është arti, po kaq e madhe.


Angelina Jolie është një aktore amerikane, e cila ka lindur në Kaliforni në vitin 1975. Edhe prindërit e Jolie janë aktorë, Jon Voight dhe aktorja Marcheline Bertrand.

angelina-jolie-parentsAngelina Jolie me prindërit e saj

Gazetametro.net ka përzgjedhur disa fakte interesante nga jeta e saj, që ndoshta nuk i dini:

1. Jolie shumë herët ka filluar të mirret me aktrim, derisa profesori i artit e rrëzoi nga një provim, dhe ajo vazhdoi ëndrrën e saj, të bëhej sipërmarrëse, apo drejtoresh funeralesh. Më vonë ka filluar studimin e balsamimit, por aktrimin e ka vazhduar gjithmonë.

cemetery-72109_1280-jpg
2. 
Ngjyra e flokëve të Angelina Jolie, ishin bionde, por nëna e saj ia ngjyrosi asaj me ngjyrë të kaftë të errët në moshën 4 vjeçare.

3. Ka mbi 14 tatuatzhe në trupin e saj. Një tatuazh në mes të shpatullave që thotë “Dini të drejtat tuaja”, një citat nga grupi i saj i preferuar The Clash. Tjerat tatuazhe janë datëlindjet e fëmijëve dhe ish burrit të saj Brad Pitt.

jolietattoo-png

4. Është një nga aktorët më të paguar të Hollivudit. Ajo u rendit në krye të aktorëve më të paguar të Hollivudit gjatë viteve 2009 dhe 2011.

5. Angelina Jolie ka dy hobi shumë interesante. Koleksionon thika dhe librat e botimit të parë.

knife-at-work

6. Ajo ka fituar një Oskar, 3 çmime Golden Globe dhe 2 Screen Actors Guild.

7. Jolie nuk ka një përgjegjës që të kujdeset për aktivitete e saj. Ajo merret vetë me të gjitha aktivitet në lidhje me publikun. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë