Loading…
7 gabime që bëni çdo ditë me higjienën e përditshme
  • 22/01/2019 | 23:15

7 gabime që bëni çdo ditë me higjienën e përditshme

Higjiena e përditshme dhe gabimet që bëjmë me të, bën që organizmi jonë të preket nga shumë baktere.

Më poshtë ju sjellim  një listë me 6 gabimet e higjienës që bëni çdo ditë pa vetëdije:

1. Hani thonjtë nga stresi.

2. Nuk lani duart pasi keni përdorur tualetin.

3. Përdorni pambuk për të pastruar veshët.

4. Nuk ndryshoni furçën e dhëmbëve për një kohë të gjatë.

5. Kur nuk lani fytyrës çdo ditë.

6. Nuk lani sendet që përdorni çdo ditë.

7. Flini në çarçafë pambuku./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë