Loading…
7 gjërat që i kemi bërë gabim gjatë gjithë jetës, por që s’duhet t’i bëjmë më
  • 27/10/2018 | 14:50

7 gjërat që i kemi bërë gabim gjatë gjithë jetës, por që s’duhet t’i bëjmë më

Ka me miliona gjëra që ne jemi mësuar ti bëjmë në një mënyrë edhe pse ka një mënyrë akoma më të thjeshtë.


Për shembull, ndoshta ju mund të konsideroni të ndryshoni mënyrën se si flini, apo të mos vriteni ndërkohë që qëroni pistachio-t (stikat). Kështu ne kemi koleksionuar 7 këshilla për ju, në mënyrë që t’iu lehtësojmë sadopak jetesën.

1.Vendosja e oreos në qumësht me duar.

Mund të përdorni vetëm pirunin.

2. Të mos marrësh të gjithë lëngun e limonit( ose portokallit ).

Është shumë më e lehtë nëse prisni majën e tyre (ose limon ose portokall)

3.Të qëroni pistachio-t në mënyrën e gabuar.

E gjitha çfarë duhet të bëjmë është të përdorim një tjetër stik, mos përdorni thonjtë.

4.Të lësh fëmijët të derdhin pijen.

Në vend të kësaj ata mund të përdorin dorezat në secilën anë të kutisë së lëngut.

5.Të flesh në mënyrën e gabuar.

Juve mund t’ju duhet një jastëk për t’u përdorur për shpinë dhe këmbët tuaja. Në këtë mënyrë gjaku do të rrjedhë pa probleme dhe nuk do të ketë aq shumë tension në shpinë.

6.Të qërosh portokallin me duar.

Përdorni thikën.

7.Mënyra se si i ftohni pijet.

Në të vërtetë është shumë më e lehtë të ftohësh një pije në temperaturë dhome nëse përdor një peshqir letre të lagur, ta mbështjellësh atë rreth pijeve dhe pastaj e vendos në frigorifer.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë