Loading…
7 gjërat që tregojnë se duhet të martoheni me partneriin duaj
  • 27/09/2018 | 17:38

7 gjërat që tregojnë se duhet të martoheni me partneriin duaj

Shumë njerëz pyesnin nëse marrëdhënia e tyre ishte mjaft e mirë. Kjo çështje është e vështirë, sepse kur pyeteni nëse jeni duke u martuar me dikë, zakonisht merrni përgjigjen që do ta dini kur vjen koha.


Megjithatë lidhjet mund të jenë të çrregullta dhe ne jemi vetëm njerëz, transmeton gazetametro.net.

Disa njerëz me përvoja të këqija nuk e dinë gjithmonë se si duket një marrëdhënie e mirë. Pra, nëse hezitoni, këto gjëra tregojnë nëse marrëdhënia juaj është ende mjaft e mirë dhe duhet të martoheni me partnerin tuaj, transmeton gazetametro.net.

Ai mendon për ju vetëm më të mirën

Partneri mbështet idetë, qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Ai gjithashtu mbështet atë që është e mirë për ju të dy, por edhe atë që është e mirë vetëm për ju. Kur është koha për të marrë një vendim të madh për jetën, ai kurrë nuk ju lë vetëm.

Ai është i sinqertë

Janë  të lejuar gënjeshtra të vogla që partneri juaj mbron ndjenjat tuaja. Por gënjeshtrat e mëdha që fshehin të vërtetën nga ju për gjërat serioze janë plotësisht të ndaluara.

Nëse nuk jeni të disponuar muundohet ta përmirësoj atë

Mosmarrëveshjet janë pjesë e marrëdhënies dhe nganjëherë ato mund ta përmirësojnë atë. Kjo do të thotë se fitorja në grindje është kur gjeni një zgjidhje të përbashkët. Ndoshta partneri juaj nuk do të pajtohet gjithmonë me ju, por duhet të keni parasysh ndjenjat tuaja. Nëse ai është fajtor për shqetësimin tuaj ose jo, ai gjithmonë do të përpiqet ta ndryshojë atë.

Ai është i mirë dhe besnik

Ju ndiheni të respektuar me të vërtetë. Partneri është i mirë për ju, për të huajt dhe për kafshët. Kurrë nuk do të kishte menduar të të lëndojë për ndonjë arsye.

Ju bën të qeshni

Ju duhet të jeni në gjendje të argëtoheni dhe të bëni shaka me partnerin tuaj. Jeta mund të jetë vërtet e mërzitshme me një person negativ. Mos qëndroni me një person që nuk i kupton shaka tuaja.

Seksi është i shkëlqyer

Seksi është me të vërtetë një pjesë e rëndësishme e marrëdhënies. Pa marrë parasysh se çfarë doni, duhet të jeni të dy në të njëjtën faqe. Partneri juaj duhet të dëshirojë t’ju pëlqejë gjithashtu. Qëndro larg nga të dashuruarit egoistë.

Ju keni qëllime të ngjashme dhe doni të njëjtat gjëra

Ndonjëherë dashuria nuk është e mjaftueshme. Nëse nuk doni të njëjtat gjëra të mëdha në jetë, do të duhet të hiqni dorë nga partneri juaj ose nga qëllimet tuaja. Mund të bësh kompromis me qindra gjëra të vogla, por kur vjen puna për të kompromentuar gjëra të rëndësishme si të kesh fëmijë, dallimet mund të të ndajnë./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 13:05
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë