Loading…

7 mënyrat që largojnë stresin për 5 minuta

  • 02/03/2017 | 08:54

7 mënyrat që largojnë stresin për 5 minuta

Largimi i stresit nuk duhet të jetë një gjë e vështirë apo një proces i komplikuar. Ka shumë mënyra të shpejta dhe të lehta të cilat ju ndihmojnë ta largoni atë dhe të qetësoheni. E ato janë:


1. Shikoni një video qesharake
1

2. Pini një gotë çaj të gjelbër
benefit-to-drinking-tea

3. Nuhatni erën e portokallit
smell-orange1

4. Dilni për një shëtitje
go-for-a-walk

5. Dëgjoni këngën tuaj të preferuar
istock_000036450854_happy-music

6. Bëni masazh duarve
arm-and-hand-massage-techniques

7. Merrni frymë thellë
185520727/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë