Loading…
7 rregulla për sukses që i rekomandoi Steve Jobs
  • 14/06/2018 | 18:54

7 rregulla për sukses që i rekomandoi  Steve Jobs

Apple gjithmonë do të mbahet mend shkaku i Steve Jobs-it.

Ndikimi i tij në jetën tonë të përditshme nuk bën të nënvlerësohet, transmeton Telegrafi.

Steve Jobs gjithmonë ka qenë një ndoll për shumicën e njerëzve, ndërkaq me ndikimin e tij në botën e teknologjisë, padyshim se emri i tij do të shkruhet me fjalë të arta në librat e historisë.

Carmine Gallo, autor në ‘Entrepreneur’, ka folur për Steve Jobs-in dhe shtatë rregullat e tij të suksesit.

Më poshtë i keni këto rregulla të cilat ndoshta do t’ju ndihmojnë edhe juve të bëheni të pasur e me ndikim një ditë.

– Gjithmonë bëjeni punën që e doni sepse njerëzit me pasion mund ta ndryshojnë botën për mirë

– Bëhuni vizionar! “A dëshironi ta kaloni jetën duke shitur ujë me sheqer apo doni ta ndryshoni botën?”

– Lidhni idetë me njëra-tjetrën

– Mësohuni të thoni jo

– Krijoni një përvojë unike

– Përçojeni mirë idenë tuaj nëpër botë

– Shitni ëndrra, jo produkte.

 

 

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë