Loading…

7 të mirat e misrit (Foto)

  • 29/03/2017 | 19:25

7 të mirat e misrit (Foto)

Ekspertët besojnë se misri e ka origjinën nga Meksika dhe është zbuluar nga eksploruesit Spanjoll. Ka disa lloje të misrit siç janë, misri i bardhë, i verdhë, i zi dhe i ëmbël. Këto janë të mirat e misrit:


Është i pasur me shumë kalori
ce80c8_8a78fe729bf74d3cb223eddad71fc22e-mv2
Largon rrezikun nga hemorroidet dhe mbron organizmin nga kanceri në zorrë të trashë
corn
Përmban shumë vitamina, më së shumti vitaminën E
corn_bn

Pastron organizmin nga toksina të ndryshme
corn-starch-vegetable_eb6be91f7a4ed7ab

Mbron zemrën
corn-thomas_mcdonald-46517

Mbron organizmin nga anemia
wonder-37-corn-static-image

Lufton diabetin
4910561-corn-on-the-stalk

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë