Loading…

7,221 raste aktive me koronavirus në Kosovë

  • 12/08/2022 | 07:59

7,221 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë është 7,221.


MSH në njoftimin 24 orësh njofton për një person të vdekur nga koronavirusi.

Në njoftim po ashtu bëhet e ditur se janë shëruar 1,562 persona, ndërsa brenda 24 orëve janë vaksinuar 58 persona.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë