Loading…

74 për qind e shqiptarëve duan krijimin e një shteti të përbashkët Shqipëri-Kosovë

  • 30/03/2023 | 12:14

74 për qind e shqiptarëve duan krijimin e një shteti të përbashkët Shqipëri-Kosovë

74 për qind e shqiptarëve janë dakord për krijimi e një shteti të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës, sipas një sondazhi të bërë nga Instituti Italian “Piepoli” në bashkëpunim me Report TV.


E ndërsa përgjigjet pro bashkimit janë brenda parashikimeve, interesant është fakti se 14 për qind e të anketuarve janë shprehur se nuk janë aspak dakord për bashkimin.

Shumë sondazhe të ngjashme janë bërë vitet e fundit në Shqipëri dhe Kosovë, të cilat kanë dëshmuar se qytetarët e të dyja vendeve në shumicë janë dakord me bashkimin kombëtar.

Tema e bashkimit kombëtar është gjithmonë e pranishme edhe në debatet politike në të dy vendet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë