Loading…

Ka ndërruar jetë aktori shqiptar Vegim Xhani

  • 26/01/2017 | 10:59

Ka ndërruar jetë aktori shqiptar Vegim Xhani

Ka ndërruar jetë aktori i njohur shqiptar Vegim Xhani, i cili mjaft i populluar me rolin e tij në filmin “Shtigje Lufte”.


Xhani ka vdekur sot pas një sulmi në zemër, në moshën 76 vjeçare. Përpos roleve të shumta në Estradë, Vegim Xhani  ka interpretuar edhe në tre filma: “Kur hiqen maskat” (1975), “Vajzat me kordele të kuqe” (1978) dhe “Shtigje Lufte” (1974). /gazetametro.net

arbenshakashowfoto39-c400x200
Majtas Arben Shaka; në mes Vegim Xhani dhe djathtas, Skënder Sallaku

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë