Loading…

7,837 raste aktive me koronavirus në Kosovë

  • 10/08/2022 | 08:01

7,837 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, ka bërë të ditur se numri i rasteve aktive me koronavirus është 7,837


MSH njofton se 512 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,180 persona.

Deri më tani në vendin tonë janë dhënë mbi 1.8 milion vaksina kundër këtij virusi.

Ndërkaq, mbi 900 mijë banorë kanë marrë dozën e parë, mbi 800 mijë të dyja dozat, ndërsa edhe të tretën mbi 100 mijë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë