Loading…

8 arsye pse mardheniet moderne janë kaq të brishta

  • 19/04/2017 | 19:19

8 arsye pse mardheniet moderne janë kaq të brishta

Çdo gjë ndryshon me kohën, madje edhe mardhëniet me njerëz bie janë në ndikim të kësaj, mirëpo mardhëniet moderne janë shumë të brishta, dhe kjo ka disa arsye.


Më poshtë janë disa arsye pse këto mardhënie janë kaq të brishta:

Nuk jeni të përgatitur
Shpeshherë nuk jeni për kompromis, për të sakrifikuar veten, dhe për dashuri pa kushte. Nuk prisni dhe i bëni të gjitha gjërat përnjëherë, trasnmeton Gazeta Metro

Ngatërroni dashurinë  me ndjenja të tjera
Ju më shumë parapëlqeni dikë që do t’iu shoqëronte në kinema, e ndonjë klub nate se sa një njeri që do t’iu kuptonte dhe do ishte mbështetja juaj më e madhe në momente pikëllimi.

12268760-46783410-1-0-1489178848-1489178875-1538-1-1489178875-650-0c369e17e2-1489383412

Prisni rezultatet të mira, menjëherë pas përfundimit të një vepre tuajën
Shumica e njerëzve sot mendojnë se nuk ka asgjë në këtë jetë që është më me vlerë se sa koha dhe durimi i tyre, por edhe dashuria, dhe kështu duhet të jetë, trasnmeton Gazeta Metro

Ju pëlqen më shumë të humbni kohë se sa të arsyetoheni
Shumë njerëz më shumë pappëlqejnë të qëndronjë një orë me njerëz  të ndryshëm se sa një ditë me një person. Më shumë pëlqehen muhabete koti se sa një orë kushtuar diçkaje të duhur.

Jeni të varuru nga teknologjia
Teknologjia aq sa e ka sjellë botën afër nesh, aq edhe e ka larguar njerëzinë nga ju. Ju më shumë kaloni kohë me celularë në duar se sa me personat tuaj të dashur.

Nuk qëndroni dot në një vend për një kohë të gjatë
Dëshira për t’i shmangur bisedat serioze është çdo herë e në rritje.

Frikësohemi shumë
Mardhëniet e reja, plagët që keni marrë janë arsyet pse frika është futur në ju, dhe më nuk ndërmerrni asgjë për t’u rimëkëmbur.

Nuk vlerësoni njerëzit që keni pranë.
Ju lejoni pa problem të iu largohet edhe personi më i dashur nga ju, pikërisht nga besimi i mangët që keni tej njerëzit të përgjithësi.  Zhgënjimet e mëparshme ju bëjnë të mos i besoni askujt më./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë