Loading…

8 ditë pasi u shpall kampion, Liverpooli “harron” të luajë futboll: Mundet 4 me 0 nga City

  • 02/07/2020 | 23:16

8 ditë pasi u shpall kampion, Liverpooli “harron” të luajë futboll: Mundet 4 me 0 nga City

Manchester City ka deklasuar Liverpoolin me rezultat 4:0.


De Bruyne, Sterling, Foden shënuan tre golat në pjesën e parë, kurse në minutën e 66-të Chamberlain shënoi autogol për rezultatin 4:0.

Me këtë fitore, Manchester City shkon në kuotën e 66 pikëve dhe “blindon” pozitën e dytë.

Në anën tjetër, Liverpool mbetet në kuotën e 86 pikëve në vendin e parë.

Javën e kaluar, Liverpool u shpall matematikisht kampion i Premierligës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë