Loading…

8 faqe të dobishme të internetit që si keni ditur (Foto)

  • 26/12/2016 | 09:30

8 faqe të dobishme të internetit që si keni ditur (Foto)

Një nga gjërat më të mira në lidhje me internetin është se ju mund të jeni gjatë gjithë ditës i kyçur në rrjet, dhe ju ende mund të gjeni gjëra të dobishme që ju kurrë nuk i keni vizituar më parë.


Përdoruesit e ‘Reddit’ janë bërë së bashku për të bërë jetën tuaj më të mirë, shkruan gazetametro.net

Ata kanë listuar disa nga faqet e internetit më të mëdha ku mund të lundroni nëpër to në kohën e lirë, të cilat mund të ju ndihmojnë reth gjërave të ndryshme.

Këto faqe mjaft të dobishme mund ti gjeni më poshtë:

 

1. https://www.gifgif.io/

Kjo faqe e internetit ju mundëson të ktheni çdo muzikë të YouTube në një gif.

1gifgif

2. http://www.hemingwayapp.com

Nëse e keni menduar ndonjëherë se ju do të jetë më të përgatitur për të shkruar për Daily Mail ose Financial Times, kjo faqe interneti do të ju tregoj ndihmoj shumë.

Hemmingway App ju lejon ta vendosni shkrimin tuaj, dhe ajo do të nxjerrë në pah ndonjë gabim.

Por bukuria e vërtetë e faqes është se ajo do të llogarisë edhe nivelin tuaj të të shkruarit.

hemmingway

3. https://www.edx.org/

Në qoftë se jeni duke kërkuar për të mësuar diçka të re, webi edX.org  ka lista të kurseve që mbahen në kolegje dhe universitete në mbarë botën.

Shumica e kurseve janë gratis, dhe janë të gjitha online.

3edx

4. http://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com/

Disa nga faqet e internetit që tingellojnë me kot të bejnë te varur nga to.

Kjo faqe e internetit, ju tregon emrat dhe titujt e punës së astronautëve, si dhe sa ditë ata kanë qenë aty.

4space

5. https://privnote.com/

Private Note ju lejon që të shkruani dhe të dërgoni një shënim për dikë, para se ai të shkatërrohet automatikisht para syve të tyre.

5private-note

6. https://www.duolingo.com/

Kjo faqe e internetit ju mundëson të mëson gjuhë pa asnjë pagesë.

Ju mund të zgjidhni nga 22 gjuhë, dhe mësimet përfshijnë të folurit, të lexuarit dhe të dëgjuarit në formë të ushtrimeve.

6-dual-lingo

7. http://www.supercook.com/#/recipes

Ju kujtohet kur shkoni në frigorifer, dhe shihni një kos të vjetër, një sanduiç gjysmë të ngrënë dhe mjaft qumësht ose një filxhan çaj të fortë i mjaftueshme që të zgjoheni nga të vdekurit, dhe ta largoni urinë, sepse kjo duket si opsion më i lehtë pa pasur nevojë të ecin dy minuta në dyqan?

Kjo faqe e internetit gjeniale ju lejon të përshkruani përbërësit që ju keni në figorifer apo të gatshëm, dhe ju jep receta ku ju mund të përdorni për të gatuar.

7supercook1

8. http://downforeveryoneorjustme.com/

kjo URL  është e dobishme , sepse në këtë faqe ju lejohet  të kontrolloni nëse një faqe interneti është jashtë përdorimit, ose në qoftë se kompjuteri juaj është thjesht jashtë funksionit.

8isitdown

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë