Loading…

8 fotografi të jashtëzakonshme nga historia

  • 05/12/2016 | 15:36

8 fotografi të jashtëzakonshme nga historia

Pakënaqësia sociale është e fortë në të gjithë botën, dhe në vazhdën e ngjarjeve aktuale, këtu janë disa nga shkrepjet më interesante të mos pajtimit ndaj gjendjes sociale në botë, nga e kaluara dhe e tashmja, transmeton gazetametro.net

 

Ieshia Evans, Brenga për jetën e njerëzve më ngjyrë. Korrik 2016

defiance1

Vajza e re afgane, 1985

AS-RefID: C1142314300 E34000916

 

 Grua algjeriane, 1960

3-femmes-algeriennes-1960

Ruby Bridges, New Orleans, 1960

4defiance

Poloni, 2016

poland-5

Marinsa amerikanë, Korea e Veriut, 1968

7-marinsat

Një nënë pro LGBT’së, New York, 1987

7-foto

Gruaja 93 vjeçare në paraden e komunitetit gay, 2016

8-history

Gruaja duke e goditur më qantë një përkrahës të neo-Nazismit, 1985

cydca7bveaa3rqq

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë