Loading…

8 gjërat që duhet të diskutoni para se të bashkëjetoni

  • 08/12/2016 | 23:17

8 gjërat që duhet të diskutoni para se të bashkëjetoni

Kohët moderne kanë bërë që shumë çifte përpara se të lidhin jetët e tyre e të martohen, fillimisht të bashkëjetojnë. Bashkëjetesa mund të jetë me të vërtetë sekreti i një martese jetëgjatë.

Nëse jeni aq të dashuruar sa jeni gati të filloni të jetoni bashkë, dhe iu këshillojnë ta bëni sa më shpejt, atëherë pa iu ulur ritmin e lumturisë dhe energjisë, duhet të ndaleni pak dhe të diskutoni këto 8 gjërat me partnerin/en.

1. A mendoni njësoj?

2. Si do ta paguani qeranë?

3. Si do të vazhdojë kjo në të ardhmen?

4. Ku dëshironi të jetoni?

5. Kush është rutina juaj e mëngjesit

6. Si i prisni miqtë?

7. Si i merrni përsipër përgjegjësitë?

8. Si do të mbani gjall romancën?

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë