Loading…

8 kandidatët e VV’së për asambleistë që nuk arritën të marrin as nga 10 vota në Skenderaj

  • 03/11/2021 | 16:41

8 kandidatët e VV’së për asambleistë që nuk arritën të marrin as nga 10 vota në Skenderaj

Komisioni Qendror Zgjedhor bëri publike sot rezultatet nga Qendra e Numërimit të Votave për kandidatët në kuadër të kuvendeve komunale.

Në ueb-faqen e KQZ-së tashmë janë publikuar edhe listat me numër të të gjitha votave të numëruara nga QNR-ja.

Lëvizja Vetëvendosje në garë për Kuvendin Komunal të Skenderajt kishte gjithsej 30 kandidatë, ku pesë nga këta kandidatë më të votuar për asamblistë janë:

Hysni Mehani (1 mijë e 118 vota), Xhevat Nehbiu (103 vota), Bahri Zabeli (93 vota), Abedin Mula (69 vota), Islam Bekaj (67 vota).

Hysni Mehani (1 mijë e 118 vota), Xhevat Nehbiu (103 vota), Bahri Zabeli (93 vota), Abedin Mula (69 vota), Islam Bekaj (67 vota).

Ndërsa kandidatët që nuk arritën të marrin as edhe 10 vota janë:

Shaqir Mecinaj, 10 vota

Muhamet Dervishaj, 9 vota

Jeton Rrahmani, 9 vota

Feke Dajaku, 7 vota

Etnik Seferi, 4 vota

Leonora Hajrizi, 2 vota

Aleme Muslija, 2 vota

Arbesa Halimi, 1 votë.

Këto rezultate dolën nga zgjedhjet e 17 tetorit në kuadër të komunave të vendit, ku në disa prej tyre qytetarët do të dalin sërish për të votuar për shkak se asnjë nga kandidatët nuk mori përqindjen e mjaftueshme për të drejtuar komunën që në raundin e parë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë