Loading…

8 qytetet më miqësore në botë

  • 04/05/2017 | 20:31

8 qytetet më miqësore në botë

Një qytet mund të krijojë përshtypjen si miqësor, për vizitorët, me anë të vendasve dhe pamjes së tij.


Charleston, i Carolina-s së Jugut është në krye të këtij klasifikimi. Qyteti jugor kur nisi lufta civile amerikane është tani qyteti më miqësor në botë, sipas Ndarjes së 29-të të Çmimeve të Lexuesëve të sajtit Conde Nast Traveler.

Mbi 100,000 njerëz iu përgjigjën sondazhit të revistës amerikane të udhëtimeve për qytetet, hotelet, resortet, linjat ajrore, ato detare, destinacionet e ardhshme dhe, për të katërtin vit radhazi, për qytetet më miqësore, transmeton Gazeta Metro

Ja cilat qytete janë ato:

1.Charleston, Carolina e Jugut

2.Sydney, Australia

3.Dublin, Irlandë

4.Queenstown, Zelanda e Re

5.Park City, Utah

6.Galway, Irlandë

7.Savannah, Georgia

8.Krakow, Poloni./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë