Loading…

80 për qind e serbëve të Kosovës votuan për Vucicin

  • 03/04/2017 | 14:39

80 për qind e serbëve të Kosovës votuan për Vucicin

Sipas rezultateve të numëruar të 80 për qind të materialit zgjedhor në Kosovë, Aleksandar Vuçiq ka fituar 80 për qind të votave.


“Kur të mblidhen të gjitha këto, fitorja e Vuçiqit do të arrijnë 56 për qind”, citon b92 të ketë thënë Nebojsha Stefanoviq, ministër i Punëve të Brendshme të Serbisë.

Aleksandr Vuçiq sipas rezultateve preliminare do të jetë president i ri i Serbisë pa pasur nevojë të zhvillohet edhe raundi i dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë