Loading…

9 kufijtë me të pazakont në botë

  • 13/08/2019 | 21:37

9 kufijtë me të pazakont në botë

Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavarësisht mendimeve tona, transmeton Gazeta Metro.


Shihni fotot e mëposhtme:

Kufiri Gjermani-Republika Çeke

Norvegji-Suedi

Poloni-Ukrainë

Suedi-Finlandë

Brazil-Uruguaj

Kanada-SHBA

Belgjikë-Holandë

Gjermani-Holandë

Kinë-Mongoli 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë