Loading…

9 lule të bukura që gjasojnë me gjëra tjera

  • 18/03/2017 | 14:42

9 lule të bukura që gjasojnë me gjëra tjera

Disa lule kanë forma të ndryshme saqë gjasojnë shumë me objekete tjera, por edhe me njerëz dhe kafshë.


Ja disa nga këto lule shumë të bukura dhe të çuditshme:

1132805-b75cbd68d8569af5f18374273c316a5c-650-16fca7355c-1484647157Orkide në formë majmuni, apo e njohur si Drakula

1132505-flowers-look-like-animals-people-monkeys-orchids-pareidolia-9-650-672604a5d6-1484647157Mol Orkide, e familjes Phalaenopsis. Është një lloj më i zakonshëm i orkideve, dhe që lulëzon më gjatë. Në fakt vetëm një gonxhë të lulëzojë dhe ajo zgjat për muaj të tërë.Kjo orkide do një vend më me pak dritë dhe ujitet një herë në javë.

1132755-ana-retamero-olmos-650-a159358daf-1484647157Lulet Orkide lakuriq

1133355-leaves-lips-nature-plants-red-flowers-2941420-1600x1071-650-878a7b3b6b-1484647157Buzët (Psychotria Elata)

1132355-ces-fleurs-aux-formes-improbables-qui-vous-en-rappellent-d-autres-44630-650-f5d9cb8fff-1484647157Kërcimtaret (Impatiens Bequaertii)

1132655-650-1459865231-orkide-latince-68cac7Grerëza orkide duke buzëqeshur (Ophrys bomybliflora)

1132455-650-1459865231-00849274_n4Bebet orkide  (Anguloa Uniflora)

1132705-650-1459865231-flowers-look-like-something-else-8Lule parrot (Impatiens Psittacina)

1132255-ces-fleurs-aux-formes-improbables-qui-vous-en-rappellent-d-autres-325036-650-b3825fbd2c-1484647157

Alieni i lumtur.

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë