Loading…

9 snajperët më të mirë në botë (Foto)

  • 24/01/2017 | 19:05

9 snajperët më të mirë në botë (Foto)

 

Duke filluar nga fillimi i shekullit të kaluar ushtritë kanë integruar njësi elitare komandës qitës.

Përpos dëmit fizik që mund t’i shkaktohet kundërshtarit, dëmi psikologjik ka efekte më shkatërruese. Ishin pikërisht snajperët që ia bënë ushtrisë naziste jetë “skëterrë”.

Me përpjekjen më të vogël, ata shkakton dëmin më të madh të mundshëm, qoftë në trupa, qoftë në moralin ushtarak për të luftuar.

Snajperët qëndrojnë të fshehur dhe në pritje të kundërshtarit. Ai kthehet në një armik të padukshëm. Ajo që nuk shihet dhe të sulmon të shkakton një stres psikologjik që demoralizon në mënyrë të ndjeshme.

Më poshtë kemi renditur 9 snajperët më të mirë në botë, që përdorin këta qitës të “padukshëm”./gazetametro.net

cheytac
Cheytac­408 Cal (SHBA)

as50

AS­50 (Mbretëria e Bashkuar)

1a75317ea05702cffea275ea3c2fe631

L115A3 AWM (Mbretëria e Bashkuar)

50cal-barrett-rifle-920-5

Barret 50 Cal (SHBA)

SONY DSC

Dragunov (Rusi)

m24bobro2wm

M­ 24 (SHBA)

8148345902_17588dbe51_b

M­21 (SHBA)

350b2e7ae345b19c1221279c1fd548f6

SR­25 (SHBA)

rem_xm2010_5-tfb

XM 2010 (SHBA)

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë