Loading…

9 vendet me femrat më të bukura në botë

  • 31/12/2016 | 12:24

9 vendet me femrat më të bukura në botë

Ja cilat renditën si top 9 vendet me femrat më të bukura në botë sipas disa studimeve të bëra në mbarë botën, transneton Gazeta Metro.

1. Brazili renditet i pari në listën me femrat më të bukura me trup me të bukur në botë. Ato janë të përziera ku gjen pafund femra të bukura bionde dhe brune. Me forma trupore të pa rezistueshme dhe me një lëkurë me ngjyrë të mesme me tonalitet bronxi…

s44yi5rr

2. Rusia  renditët si vendi i dytë me femrat më të bukura në botë. Ato njihen për sytë e tyre blu, trup të gjatë dhe me forma dhe një lëkurë të pastër dhe të tonifikuar me ngjyrë të bardhë.

13249813_477763709099444_419823613_n

3. Venezuela është kryeqyteti i Miss Universi të fituar për vite me radhë nga femrat e këtij vendi. Femrat në Venezuelë kanë një trup të gjatë me forma të bukura dhe shumë tërheqëse në fytyrë, mbahen si femra sexy!

venezuela-mannequin

4. India një vend me shumëllojshmëri kulturash. Nga ky vend kanë dalë disa nga femrat me të bukura të historisë, mbase edhe nga numri i madh i popullsisë që ky vend ka. Ajo çka i bën më tepër tërheqëse këto femra, sipas studimeve të bëra, është me tepër sjellja e tyre tepër femërore me shumëllojshmëri veshjesh dhe teknikash qe ato bëjnë për vetën e tyre. Gjithashtu dhe tonaliteti i lëkurës së tyre është shume i bukur.

diana-penty

 

5. Argjenna Femrat në Argjennë shquhen për kohën që ato i kushtojnë vetës se tyre për tu dukur përherë sa më bukur dhe në maksimumin e tyre. Ato janë ndjekëse të modës dhe dinë shumë mirë se si të duken gjithmonë tërheqëse.

landscape_nrm_1419272173-187155742

6. Korea e Jugut femrat duken shumë të reja dhe të ëmbla me një figurë vajzërore dhe shumë të çiltër. Ato kanë një lëkurë të çelur me flokë të zeza dhe sy në formë bajame. Trupi i tyre është me gjatësi mesatare dhe jo mbipeshe.

get-the-rich-girl-korean-hair-trend-in-3-simple-steps-b

7. France Femrat Franceze njihen për personaliten e tyre shume të fortë dhe femërore njëkohësisht. Ato kanë një finesë në veshje dhe në sjellje qe i bën të duken shume tërheqëse dhe të sofiskuara. Janë kryesisht bionde me një trup të gjatë.

french-women-600x338

8. Bukuria Italiane, përcaktohet si ajo me e arrira në racën mesdhetare. Me një lëkurë me ngjyrë përfekte me flokë çokollatë dhe trup me forma të bukura, i bën ato të renditën të nëntat në klasifikim.

monica-belluci-067

9. Disa nga femrat me të bukura në histori kanë ardhur nga Ukraina. Ato janë një ndërthurje midis femrave Ruse por pak me mesdhetare. Me një trup të gjatë dhe me flokë të erret ato janë konsideruar si shume femërore dhe tërheqëse.

5

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë