Loading…

9 zakone rutinore që ju bëjnë të ndiheni mirë

  • 01/04/2017 | 10:32

9 zakone rutinore që ju bëjnë të ndiheni mirë

Zakonet e mira janë parim themelor i zhvillimit personal dhe rritjes ekonomike. Çdo gjë që bëjmë është rezultat i asaj që kemi mësuar gjatë tërë jetës.


Për fat të keq, jo të gjitha zakonet që kemi janë të mira, kjo është arsyeja pse ne vazhdimisht duam të përmirësohemi. Në vijim është një listë e shprehive praktike që mund të bëjnë ndryshim të madh në jetën tuaj.

Zakonet shëndetësore
1. Bëni ushtrime 30 minuta, çdo ditë.
2. Hani mëngjes çdo ditë.
3. Flini 8 orë.
4. Pini një gotë ujë si të zgjoheni nga gjumi.

101-health-guides

Zakonet e produktivitetit
1. Krijoni rutinën e mëngjesit.
2. Caktoni vetes kohën e përfundimit të detyrave.

Zakonet personale
1. Lexoni një libër në javë.
2. Mendoni pozitivisht.
3. Meditoni 30 minuta në ditë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë