Loading…

‘99% e kryer’: Skuadra spanjolle dhe gjermane në ‘luftë’ për Mirlind Dakun

  • 06/10/2022 | 16:14

‘99% e kryer’: Skuadra spanjolle dhe gjermane në ‘luftë’ për Mirlind Dakun

Një ndër lojtarët kosovarë që po kalon për momentin formë të jashtëzakonshme këtë sezon në Europë është Mirlind Daku. Edhe pse skuadra e tij, Mura në Superligën e Sllovenisë ka hasur në vështirësi nga ndeshjet e para, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për sulmuesin kosovar, transmeton Gazeta Metro.


Ai është golashënuesi më i mirë në elitën e futbollit slloven me shtatë gola, së bashku me mesfushorin e Koper, Andrej Kotnik.

Sipas informacioneve të analistit të futbollit, Arben Zeqiri, Daku me shumë gjasë edicionin e ardhshëm do të jetë pjesë e Celta Vigos ose Augsburgut.

”Daku sipas informacioneve që i kam nga menaxheri Shkumbin Qormemeti nga Dibra që jeton në Europë, Daku do të jetë pjesë e Celta Vigos ose Augsburgut të Gjermanisë, 99% vetëm edhe detajet kanë mbetur,” tha ai të dielën në KlanKosova.

Kartonin e 24-vjeçarit e ka skuadra kroate, Osijek e cila në dy edicionet e fundit ka vendosur ta huazojë në Slloveni.

Kujtojmë se Mirlind Daku nuk ishte ftuar nga Kombëtarja e Kosovës në ndeshjet e muajit shtator në Ligën e Kombeve, përkundër formës shumë të mirë që po kalon. /gazetametro.net

Golashënuesi më i mirë në Slloveni, Daku: Nuk më ka vizituar askush nga FFK

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë